Fundacja Kreatywnego Rozwoju pragnie zaproponować Państwu dzieło pt. „Noblistka”

Kreatywna i innowacyjna prezentacja o dokonaniach najwybitniejszej kobiety, która otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, a także jedynym uczonym w historii uhonorowanym tą nagrodą w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych.
Prezentacja to opowieść o małżeństwie Piotra i Marii Curie i o odkryciu przez nich promieniotwórczych właściwości radu, którego dokonali w Paryżu. Prezentacja w twórczy sposób przedstawia dwoje uczonych jako zwyczajnych, pełnych humoru i kochających życie ludzi.
Historia dwudziestoczteroletniej Marii Skłodowskiej, która przyjeżdża do Paryża, aby podjąć studia na Sorbonie, gdzie w jednym z laboratoriów poznaje doktoranta, Piotra Curie . Maria przyłącza się do zespołu badawczego, w którym pracuje młody naukowiec. Wkrótce rodzi się między nimi uczucie, a w 1895 roku biorą ślub. Szczęśliwi w życiu osobistym muszą się jednak zmagać z niechęcią środowiska naukowego, w którym promowanie cudzoziemców jest bardzo niepopularne. Mimo wielu przeciwności losu Maria i Piotr jednak kontynuują badania, które okazują się przełomowe. Dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji w działaniu otrzymują pierwszą Nagrodę Nobla….
Prezentacja przedstawia biografię Marii Skłodowskiej-Curie w humorystyczny, przystępny i jednocześnie naukowy sposób. W prezentacji połączono wiele form tj. prezentacja multimedialna, muzyka, gra aktorska, wykład, film i doświadczenia.
Reżyseria Cezary Ilczyna
Występują: Sonia Jachymiak, Marcin Kiszluk i Cezary Ilczyna

Dotychczas odbyły się 4 prezentacje

„Noblistka”
Harmonogram prezentacji

Lp. Data Godzina Miejsce
1 18.10.2011 9:30 Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa w Sulechowie
2 19.10.2011 9:30 Miejski Dom Kultury w Człuchowie
3 19.10.2011 11:00 Miejski Dom Kultury w Człuchowie
4 07.11.2011 12:00 Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie
Wydział Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie

 

Zapraszamy do współpracy
Kontakt
Angelika Stawisińska
Wiceprezes Fundacji Kreatywnego Rozwoju
tel 503-612-387
a.stawisinska@onet.eu