Projekt „Współtworzę Zatorze” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Realizatorem projektu jest Forum Animatorów Społecznych w partnerstwie z Fundacją Kreatywnego Rozwoju, Bankiem Żywności w Olsztynie oraz z wieloma nieformalnymi, aktywnymi partnerami z Olsztyna i mieszkańcami Zatorza. Działania skierowane są do młodzieży i aktywnych mieszkańców olsztyńskiego Zatorza. Na pięciu podwórkach w różnych częściach Zatorza: na „podwórku u Stefana” (ul. Żeromskiego), na Puszkina, na Klasztornej, na Zamenhofa i na Gietkowskiej odbywają się spotkania, gdzie mieszkańcy z zaangażowaniem podejmują inicjatywy na rzecz wspólnego dobra.

W dniach 03-07 lutego 2015r. odbyły się warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Zatorza. Krakowska fotografka Sylwia Nikko Biernacka zapoznała uczestników z rozmaitymi technikami fotograficznymi, a efekty ich pracy można podziwiać na naszym fan page’u na facebooku „Współtworzę Zatorze”.

Kolejne warsztaty fotograficzne planowane są w dniach 24-29 marca 2015r. oraz 17-19 kwietnia 2015r.

W dniach 21-22 lutego 2015r. planowany jest wyjazd młodzieży do Miejsca Inicjatyw Pozytywnych Kacze Bagno (Nowe Miasto Lubawskie). Zapewniamy bezpłatny przejazd, nocleg i wyżywienie, oraz twórcze warsztaty (gra na bębnach, taniec z ogniem itp.). Zapraszamy do zgłaszania się i przesłanie formularza zgłoszeniowego na adreswspoltworze.zatorze@wp.pllub kontakt telefoniczny z koordynatorką projektu Moniką Hausman-Pniewską pod numerem telefonu: 668 476 381. Formularz zgłoszeniowy do pobrania.