„Femmisja”, czyli inicjatywa na miarę kobiety

1 grudnia 2011 roku Fundacja Kreatywnego Rozwoju ruszyła z „Femmisją” czyli projektem hołdującym jednej z najdelikatniejszych i najpiękniejszych wartości – kobiecości. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Programu „Młodzież w działaniu”, Akcji 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe.


Głównym celem tej inicjatywy jest rozwój osobisty młodych kobiet, które w ferworze codziennych zajęć zapomniały o potrzebie pielęgnacji i pracy nad własnym szczęściem i zadowoleniem. Praca nad sobą jest szczególnie istotnym aspektem życia każdej kobiety. Codzienne obowiązki, praca zawodowa, macierzyństwo – choć niosą za sobą ogrom radości – są także ciężką próbą dla kobiecości. Naszym celem jest zwrócenie uwagi kobiet na potrzebę skupienia się na sobie, odbudowie poczucia własnej wartości i wewnętrznej siły. O szczególnej potrzebie zdrowia fizycznego i psychicznego młodym kobietom przypomnimy poprzez organizację zajęć stymulujących rozwój osobisty. Dzięki nim uczestniczki na nowo odkryją w sobie atrakcyjność, przedsiębiorczość i potrzebę aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

 

Grupa inicjatywna młodych kobiet weźmie udział w zajęciach z między innymi: fotografii, pielęgnacji twarzy, dłoni i ciała, masażu, dekoracji stołów czy seksualności, by zdobytą wiedzę i umiejętności przekazać szerszemu gronu odbiorców. Zorganizujemy spotkania otwarte dla kobiet w każdym wieku. Każda kobieta, która odczuwa potrzebę zrobienia czegoś dla siebie i otwarcia się na nowe doświadczenia powinna skorzystać z naszej propozycji! Kobietom zamieszkującym Olsztyn oferujemy wykład z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci oraz szkolenia sztuki makijażu, pielęgnacji dłoni i stóp, gimnastyki po porodzie, masażu relaksacyjnego i rozwoju dziecka. Dla uczestniczek zajęć otwartych został przewidziany konkurs na projekt loga umieszczonego na ekologicznych torbach, które będą promowały projekt i jego działania. Przygotowane torby rozdamy uczestniczkom podczas spotkania podsumowującego projekt.

 

Pomyślna realizacja projektu da młodym kobietom szansę na podejmowanie większych wyzwań i działań na rzecz społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić
w  kobietach chęć kontaktu i integracji ze środowiskiem lokalnych, chęć samoorganizacji
i spędzania wolnego czasu w sposób kreatywny. Wzmocnimy ich poczucie wartości
i szacunek do samych siebie, co sprzyjać będzie wzrostowi odwagi i aktywności. Liczymy także, że pokazane podczas projektu sztuki organizacji i metody pracy dostarczą kobietom wiedzę na temat korzystnych funkcji edukacji pozaformalnej i zainspirują do poszukiwania
i rozwoju swoich pasji.

 

Autor: Kamila Czaus

 

Mlodzież w działaniuMlodzież w dzialaniu

Femmisja w obiektywie

„Femmisja” w obiektywie

 

Jesteśmy już po realizacji kursu fotograficznego. Wzięły w nim udział kobiety grupy inicjatywnej projektu „Femmisja”. Kurs trwał 3 dni i przyniósł wszystkim wiele korzyści
i radości.

 

Magdalena Rogowska ze studia fotograficznego „eMka” w sposób jasny i przystępny przekazała wiedzę dotyczącą trudnej, a za razem fascynującej dziedziny jaką jest fotografia. Dzięki zajęciom uczestniczki miały szansę rozwinąć umiejętność właściwego korzystania ze sprzętu fotograficznego oraz dać upust fantazji podczas pozowania przed obiektywem. Zdobyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane podczas sesji zdjęciowej dla 20 wybranych kobiet z miasta Olsztyn. Zapraszamy do obejrzenia galerii i efektów pierwszych godzin zajęć.

 

Projekt realizowany w ramach Programu „Młodzież w działaniu”, Akcja 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe.

 

Autor: Kamila Czaus

 

Mlodzież w działaniuMlodzież w dzialaniu

Kolejna podróż do świata fotografii

20 lutego br. uczestniczki projektu „Femmisja” udały się w kolejną podróż do świata fotografii. Tym razem poznały tajniki tej sztuki z nieco innej perspektywy. Pani Magdalena Rogowska – fotograf i jak się okazało znakomity nauczyciel przeszkoliła grupę z zakresu graficznej obróbki zdjęć za pomocą programu Fotoshop. Dziewczyny dowiedziały się, że do stworzenia fotografii o walorach artystycznych nie wystarczy jedynie aparat i sprawna ręka rzemieślnika. Wykonane zdjęcie jest materiałem, któremu za pomocą odpowiedniego programu komputerowego nadaje się ostateczny kształt. Pani Magda krok po kroku przedstawiła grupie zasady korzystania z programu. Każda z uczestniczek przez 4 godziny pracowała nad fotografiami, nadając im nowy wyraz i kształt. Okazało się, że opanowanie wszystkich funkcji programu wymaga wiele czasu i cierpliwości. Ale efekty… jak zwykle zdumiewające. Uczestniczki projektu wykazały się nie lada zmysłem artystycznym i talentem. Szkolenie było idealnym dopełnieniem kursu fotograficznego, bo dzięki  niemu uczestniczki projektu śmiało mogą tworzyć  album z doskonałymi zdjęciami rodzinnymi.

 

Po nauce fotografowania i upiększania fotografii przyszedł czas na zajęcia dla kobiet posiadających, spodziewających się i planujących dzieci. 24 lutego br. w ramach projektu „Femmisja” odbyły się zajęcia „Pedagogika zabawy”  prowadzone przez Żanetę Polańską. W spotkaniu wzięły udział uczestniczki projektu oraz zainteresowane tematyką mieszkanki Olsztyna. Zajęcia przyniosły dużo nowych, ciekawych rozwiązań dotyczących sposobów spędzania czasu z dzieckiem oraz wiele radości dla angażujących się w zajęcia Pań. Prowadząca zaprezentowała szereg rozwijających zabaw, sposobów na skupienie uwagi dziecka, technik relaksacyjnych oraz bezpiecznych zabiegów dyscyplinujących malucha. Poleciła także kilka publikacji, zawierających rady i wskazówki przydatne w pracy z dzieckiem. A co wkrótce? Już niedługo zajęcia ze sztuki makijażu i masażu relaksacyjnego!

 

Projekt realizowany w ramach Programu „Młodzież w działaniu”, Akcja 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe.

 

Pedagogika zabawy, czyli miły czas spędzony z dzieckiem...

Po nauce fotografowania i upiększania fotografii przyszedł czas na zajęcia dla kobiet posiadających, spodziewających się i planujących dzieci. 24 lutego br. w ramach projektu „Femmisja” odbyły się zajęcia „Pedagogika zabawy prowadzone przez Żanetę Polańską. W spotkaniu wzięły udział uczestniczki projektu oraz zainteresowane tematyką mieszkanki Olsztyna. Zajęcia przyniosły dużo nowych, ciekawych rozwiązań dotyczących sposobów spędzania czasu z dzieckiem oraz wiele radości dla angażujących się w zajęcia Pań. Prowadząca zaprezentowała szereg rozwijających zabaw, sposobów na skupienie uwagi dziecka, technik relaksacyjnych oraz bezpiecznych zabiegów dyscyplinujących malucha. Poleciła także kilka publikacji, zawierających rady i wskazówki przydatne w pracy z dzieckiem. A co wkrótce? Już niedługo zajęcia ze sztuki makijażu i masażu relaksacyjnego!

 

Projekt realizowany w ramach Programu „Młodzież w działaniu”, Akcja 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe.

 

Uwaga konkurs!!!

Fundacja Kreatywnego Rozwoju w ramach projektu „Femmisja – Wyraź siebie” realizowanego dzięki wsparciu programu „Młodzież w działaniu” ma zaszczyt zaprosić wszystkie zainteresowane Panie do udziału w konkursie „Twój symbol kobiecości”. Konkurs polega na zaprojektowaniu grafiki przedstawiającej szeroko pojętą kobiecość. Najlepsza grafika zostanie umieszczona na torbie projektu „Femmisja – Wyraź siebie”.

 

Puść wodze wyobraźni i odkryj w sobie artystyczną duszę! Na Zwyciężczynię czekają cenne nagrody!!!

 

Dla zwyciężczyni do wyboru:

- sesja zdjęciowa w STUDIU eMka

lub

- udział w jednym z czerwcowych szkoleń proponowanych przez Akademię Rozwoju Osobistego KOMPAS Małgorzaty Dudek.

 

Dane techniczne konkursu:

  • Wymiar grafiki nie przekraczający 30 cm x 30 cm;
  • Torba, na której ma zostać umieszczona grafika: kolor czarny, materiał – drelich, 200g;
  • W projekcie mogą być użyte maksymalnie 4 kolory;
  • Format projektu: grafika wektorowa, przyjmujemy pliki w formatach .ai lub Cdr + obowiązkowo plik PDF.
  • Czas zgłoszenia grafiki do udziału w konkursie: do 15 maja 2012 roku;

 

Ewentualne pytania oraz gotowe projekty przesyłajcie na adres: kreatywnyrozwoj@wp.pl.

 

Sylwia Dubowska

…………………………………………………………

Fundacja Kreatywnego Rozwoju

Ul. Laszki 9/49, 10-687 Olsztyn